Meist

Board of European Students of Technology

BEST-Estonia on üks 93-st gruppist Euroopas ja ainuke Eestis. Me oleme üks suurim ja tugevaim grupp BEST'is.

BEST-Estonia

Meie rolliks ja eesmärgiks on Tallinna Tehnikaülikooli tudengitele lisaoskuste andmine, kes saab koolist põhiliselt teoreetilisi oskusi. Meie kaudu saavad tudengid laia võrgustiku ja ideaalse keskkonna, et õppida ja saada uusi oskusi:

  • Mugavustsoonist väljumine rahvusvahelises keskkonnas;
  • Teiste oskustega ja taustaga tudengite tundma õppimine;
  • Enda oskuste arendamine meie kursustel osaledes;
  • Organisatsiooni rahvusvahelise poole kogemine;
  • Avasta teisi kultuure Euroopas meie võrgustikku kasutades

Mis suunab meid? Uuri lähemalt meie põhikirjast:

Huvitab? Uuri, kuidas meiega liituda!

Meie väärtused

Rahvusvaheline BEST

BEST loodi 1989. aastal Berliinis eesmärgiga edendada tehnikatudengite koostööd ja kommunikatsiooni rahvusvahelisel tasandil. Sellest ajast on BEST kiirelt arenenud nii liikmete arvult kui korraldatavate projektide mahult. Praeguseks hetkeks ühendab BEST üle 90 liikmesülikooli tudengeid rohkem kui 30-s Euroopa riigis.

BESTi asutamise hetkest on tema eesmärk ja tegevusvaldkond jäänud suhteliselt muutumatuks. Organisatsioonis toimub alati areng ning pidevalt leitakse uusi väljundeid ja moodusi kuidas BEST täidaks oma funktsiooni veelgi paremini. Üks suur samm BESTi ajaloos oli kindlasti kursuste korraldamine.

1991. aastast alates hakkasid toimuma BESTi suvekursused, mis aasta-aastalt aina populaarsust kogusid. Nüüdseks toimuvad kursused igal hooajal – sügisel, talvel, kevadel ja suvel. Kursuste näol annab BEST võimaluse tudengitel täiendada oma teadmisi ning rikastada tudengielu tutvudes erinevate kultuuridega ning luues uusi kontakte üle terve Euroopa.

Insenerivõistluste idee toodi Euroopasse 2002 aastal. Rohkem kui viieteist aastaga on insenerivõistlused kasvanud ja arenenud EBEC (European BEST Engineering Competition) püramiidiks, millest võtavad osa tudengid rohkem kui 80-st Euroopa ülikoolist.

Lisaks kursustele ja EBEC võistlusele korraldab BEST igal aastal oma liikmete arendamiseks BEST Symposia on Education (BSE) ning ka muid rahvusvahelisi seminare ja koolitusi. Samuti aitab BEST tudengitel avastada ja osa võtta kõikvõimalikest karjäärimessidest, foorumitest ja tudengi festivalidest, mida korraldavad teised tudengiorganisatsioonid nagu bonding, CFES, AEGEE, EESTEC ja ESTIEM. BESTi prioriteet on pakkuda euroopa tehnikaüliõpilastele kõrgekvaliteedilisi teenuseid, olles vahendajaks ülikooli, üliõpilaste ja ettevõtete vahel.

Koostöö ettevõtetega

Tudengid

Ettevõtetel, kes soovivad vahetut kontakti otse tudengitega, on võimalus kaasa lüüa BEST-Estonia projektides nii osalejatena kui ka koostööpartneritena. Läbi aastate oleme edukalt toonud tudengid ja ettevõtted kokku selliste projektide raames nagu näiteks Insenerivõistlus Enginaator ja karjäärimessi Võti Tulevikku.

Ülikoolid

Ettevõtetel on võimalus läbi BEST-Estonia projektide saada ka lähemat kontakti ülikooliga ning leida ka erinevaid koostöö võimalusi. BEST on Tallinna Tehnikaülikoolis tegutsenud juba üle 20 aasta ning omab häid suhteid kõikide teaduskondadega – sellest tulenevalt on alati võimalus üheskoos suuremaid ja väiksemaid üritusi TTÜ-s korda saata!

Nähtavus

BEST-Estonial on välja kujunenud ka tugev turundusega tegelev töögrupp, mille eesmärgiks on turundada nii meie endi projekte kui ka ettevõtteid kes meie üritustel osalevad või neid toetavad. Koostöös BESTiga on võimalus end tudengitele nähtavaks ja atraktiivseks teha.

Uuri meie projektide kohta!

etEesti